max reality
MAX reality
Vyhledat nemovitost
Typ nabídky:
Typ nemovitosti: Kraj: Okres: Obec:
Statistika návštěvnosti
VÝZNAM ZPROSTŘEDKOVATELSKÉ SMLOUVY

Majitelé nemovitosti často z různých důvodů váhají nad uzavřením zprostředkovatelské smlouvy s realitní kanceláří. Nejčastějším důvodem bývá obava, že po podepsání smlouvy nebudou mít kontrolu nad průběhem obchodu a makléř s nemovitostí bude nakládat svévolně. Tato obava je ale ve většině případů zcela neopodstatněná. Naopak, podpisem zprostředkovatelské smlouvy chrání klient sám sebe.Zprostředkovatelská smlouva klientům zajistí:

  • jasná pravidla, za kterých se bude jejich nemovitost inzerovat
  • zabrání svévolnému snižování ceny nemovitosti makléřem
  • zabrání realitním kancelářím bez smlouvy, nabízet danou nemovitost
  • jasně stanoví dobu, po kterou může makléř nemovitost nabízet
  • určí výši provize pro RK a to, zda ji hradí kupující, nebo prodávající

 

Výhradní zastoupení ano či ne?

Řada prodávajících dělá chybu, že svoji nemovitost nabízí prostřednictvím více realitních kanceláří. Hlavním problémem této prezentace je duplicita nemovitosti na inzertních serverech a rozdílnost cen. Takovou inzercí získává nemovitost nálepku neseriozní nabídky a v potencionálních kupcích vzbuzuje podezření, že se jedná o problémovou nemovitost.

 

Při výhradním zastoupení realitní makléř vynaloží maximální úsilí, aby chránil zájmy svého klienta tak, že připraví strategii prodeje co nejefektivněji. Přesto se najdou klienti, kteří mají problém s exkluzivitou dané realitní kanceláře. Ve většině případů nechtějí platit provizi, když najdou zájemce o nemovitost sami.
Pomineme-li otázku, proč by měli hledat kupce sami, a připustíme-li že taková situace může nastat, pak by solidní realitní kancelář měla nabídnout asistenci při dokončení obchodu a adekvátní snížení provize. Veškeré smlouvy budou vypracovány advokátem, který s realitní kanceláří spolupracuje, má v realitní problematice dostačující přehled, zná velmi dobře rizika hrozící při prodeji nemovitosti a bude jim předcházet, aby hájil zájmy obou stran. Proto doporučuji uzavření výhradní smlouvy, makléř se Vám bude plně věnovat.

 

Nepodepsání žádného dokumentu může přinést obrovské problémy. V případě odmítnutí smlouvy o zprostředkování, ať už výhradního nebo nevýhradního zastoupení, doporučuji podepsat alespoň kartu nemovitosti, kde je určena cena a provize. Za těchto okolností je možné se při vzniklých problémech nějak bránit.

 

Majitelé zvažují, zda svěřit obchodní případ více realitním kancelářím, nebo podepsat výhradní zastoupení s jednou. Více realitních kanceláří bude znamenat problém s prodejem. Makléř se nebude zakázce věnovat na 100% a nevynaloží potřebné investice a čas do reklamy nemovitosti z důvodu velké konkurence.Zkušení makléři pracují na základě výhradní smlouvy. Proto doporučuji svěřit prodej jednomu odborníkovi, který bude věnovat prodeji maximální úsilí . Výsledkem bude prodej nemovitosti a Vaše spokojenost.

                                         

                                                                         Zdroj: Realitní komora

 Zpět
Doporučujeme:
Prodej rodinného domu Svitavy
Název: Prodej rodinného domu Svitavy
Obec: Svitavy
Cena: Informace v RK
Aktuality:
© 2007-2010 MAX reality - www.max-rk.cz
Radko Bartoš • živnostenské oprávnění vydané MěÚ Vysoké Mýto - odbor OŽÚ č.j. 4132-4/2006/OŽÚ, ev. č. 361108-4221-01,
datum vzniku živnostenského oprávnění 5.3. 1997 • IČO: 429 15 279

design © 2007 www.gtisk.cz | seo & code © 2010 vulgar.cz